Dış Mekan Düğün Fotoğrafçıları

Dış mekan düğün fotoğrafçıları ne iş yapar, nasıl çalışırlar ve sizlere hangi konularda hizmet verirler? Bu saydıklarımızı merak eden çiftlerimiz için İzmir Düğün Hikayesi olarak bir yazı hazırladık.

Öncelikle düğün tarihinizi aldığınızı varsayıyoruz. Bununla paralel olarak düğün mekanı vs. gibi işleri de hallettiniz. Daha sonrasında düğün davetiyesi, nikah şekeri gibi şeylere hiç takılmadan, doğrudan size hitap eden profesyonel düğün fotoğrafçısı arayışına girmelisiniz. Düğün fotoğrafçısı ile frekansınızın tutması gerekiyor. Bunu zaten ilk telefon görüşmesinde bile anlayabilirsiniz. Örneğin biz, İzmir Düğün Hikayesi olarak çiftlerle çekimden önce mutlaka 2 kez konsept toplantısı yapıyoruz. Hem oturup kahvemizi, çayımızı içiyoruz, hem de nasıl bir konsept olacağını karşılıklı kararlaştırıyoruz.

Düğün fotoğrafçısı ile anlaştınız ve konsepti beraber kararlaştırdınız diyelim. Sıra geldi çekim gününe. Eğer düğün gününüzde bir de fotoğrafla uğraşmak istemiyorsanız çekimlerinizi düğün gününüzden başka bir zamanda yaptırabilirsiniz. Ya da ben hepsine yeterim diyenlerdenseniz düğün gününüzde de çekimlerinizi yapabiliriz.

Kendimizden yola çıkarak yazıyoruz. Biz, dış mekan fotoğraf çekimleri sırasında iki veya üç kişi oluyoruz. Teknik aksesuarlar, fotoğraf aksesuarları derken mutlaka ikinci kişiye gerek oluyor. Dış mekan düğün çekimleri için saate de çok ince bir şekilde karar vermek gerekir. Zaten profesyonel düğün fotoğrafçısı ile anlaştıysanız o hangi bölgede hangi saatte güneşin fotoğraf için en doğru konumda olacağını zaten biliyordur. Dış mekan çekimleri zaman ister, ince ince yapılmış bir plan ister. Bunlar yapılmadan gerçekleştirilen her fotoğraf çekimi maalesef birer hüsran olacaktır.

Düğün Hikayesi İzmir olarak biz sadece düğün fotoğrafı çekmiyoruz. Düğün hikayesi, düğün klibi ya da düğün belgeseli olarak anılan kuaför hazırlıklarınızdan başlayan ve tüm gün sizin yanınızda en güzel anlarınızı görüntülediğimiz filmler de hazırlıyoruz. Çiftlere önerimiz her zaman için ikisini birden yaptırmaları yönünde oluyor.

Siz de eğer evlenecek kadar sevdiğiniz birini bulma şansını yakaladıysanız ve evleniyorsanız hemen bizi arayın. Biz de düğün gününüzü ölümsüz kılalım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir