Dış Mekan Düğün Fotoğrafçısı

Dış mekan düğün fotoğrafçısı neler yapar, nasıl zorluklar yaşar? İzmir Düğün Hikayesi olarak birinci ağızdan bir dış mekan düğün fotoğrafçısının başına gelenleri anlatmak istedik.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı

İzmir Düğün Fotoğrafçısı

 Dış mekan fotoğrafçıları için saatler çok önemlidir. Özellikle İzmir ve çevresinde bir düğün çekimi yapıyorsanız, güneş size mutlaka zorluk çıkartacaktır. Profesyonel düğün fotoğrafçıları bu zorlukları nasıl aşacağını bilir; ama profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşmamışsanız çıkan sonuçlar iç karartıcı olacaktır. Bundan şüpheniz olmasın. Ya çok parlak ya da çok karanlık fotoğraflarınız olacaktır. Photoshop ile kurtarırız diyen fotoğrafçılara kanmayın. Kötü çekilmiş fotoğraftan iyi bir sonuç çıkarmanız neredeyse olanaksızdır. Bunu yedi yıllık fotoğraf birikimimle çok rahat söyleyebilirim.

Dediğimiz gibi, saatler bir dış mekan düğün fotoğrafçısı için çok önemlidir. Size bir fotoğrafçı öğle vakti 12:00’da çekim

İzmir Düğün Fotoğrafçısı

İzmir Düğün Fotoğrafçısı

yapalım diyorsa, siz nereden mezundunuz diye sormanızı tavsiye ederim. Çünkü düğün albümüne girecek fotoğrafları ek malzemeler kullanmadan öğlen ışığında çekmeye çalışan bir düğün fotoğrafçısı, aslında bir fotoğrafçı değildir. Nitekim eline kamerayı almış her hevesli genç, düğün fotoğrafçısı olmak istiyor. Daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik. Fotoğraf eğitimi almadan fotoğraf çekilebilir, ancak fotoğraf eğitimi almadan, neyi neden ve nasıl çekeceğini bilmeden iyi fotoğraf çekilemez. Hele düğün fotoğrafı asla.

Dış mekan düğün fotoğrafçıları bunlar dışında iyi birer göze sahip olmak durumundadırlar. Örneğin, aynı mekanda aynı çiftin düğün fotoğraflarını çeken fotoğrafçılar, aynı objektifi ve aynı kamerayı kullansalar dahi birbirinden çok farklı kalitede fotoğraflar üretebiliyor. Bu konuda da düğün fotoğrafçısı olarak çalıştığınız kişinin ışık, renk ve kompozisyon bilgisinin iyi olması gerekiyor. Hep dediğimiz gibi, her şeyin başı eğitim. Alaylı olan bir düğün fotoğrafçısı bunlardan çok uzak kalıyor maalesef.

Düğün törenlerinizde, nişan ve kına gecelerinizde çalışan düğün fotoğrafçılarının aynı zamanda deneyimli olması tabii ki de çok fazla önem taşıyor. Örneğin elinin titremesi ya da fotoğrafların bulanık çıkması sizin için tam bir felaket olacaktır.  Eğer düğün hikayesi çekimlerinizde bizimle çalışmak isterseniz, çok fazla vakit geçirmeden aramanızı tavsiye ederiz. Hepinize bol mutluluklar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir