Düğün Fotoğrafçılığında Gelişen Teknolojinin Kullanımı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Yaşamımızın her alanında hissettiğimiz bu gelişme çok doğal bir şekilde bazı konularda avantaj sağlıyor. Bunlardan bazıları da teknolojinin gelişiminden direkt olarak etkilenen fotoğraf ve video branşları. İzmir Düğün Hikayesi olarak bizler düğün fotoğrafçılığı ve düğün klibi alanında hizmet verdiğimiz için teknolojinin sağladığı avantajları düğün fotoğrafçılığı özelinde ele alacağız.

Düğün fotoğrafçısı olarak hizmet verdiğinizde aklımızdan hiç çıkarmadığımız nokta, insanların en özel ve tekrarı mümkün olmayan günlerinde hizmet veriyor oluşumuzdur. Her ne kadar her şey gelişen teknoloji, kamera modelleri ve iyi görüntü kaydı olmasa da bunlar hiç de yabana atılamayacak etkenlerdendir.

Dji Phantom 4

Dji Phantom 4

İyi bir düğün hikayesi hazırlamak istiyorsanız sahip olmanız gereken temel ürünlerin yanı sıra, daha iyi bir düğün hikayesi için ise üst segment olarak adlandırdığımız bazı ürünlere ihtiyacınız olur. Bu gibi şeyler de başka yazılarımızda belirttiğimiz gibi düğün fotoğrafçısı için maliyeti arttırdığından iyi bir fotoğraf veya film çekimi isteyen çiftler için daha yüksek meblağlara sebep olmaktadır.

 

Canon 5D Mark III

Canon 5D Mark III

Sonuç olarak 1000 TL karşılığında fotoğraf çeken bir firmadan, 3000-5000 TL karşılığında bu hizmeti alabileceğiniz yerlerden çıkacak performansla karşılaştırmamalısınız. Değişen ve gelişen teknoloji karşısında bir fotoğrafçının her yıl düzenli olarak 30-40 bin TL arasında teknolojik harcaması olmaktadır. Şimdi gelelim düğün fotoğrafçılığı ve gelişen teknoloji arasındaki bağlantıya.

 

Az önce de bahsettiğimiz gibi çiftlerin en özel günlerinde hizmet verdiğimiz için öncelikle onların iyi gözüktüğü ve doğru sonuç aldığımız cihazları kullanmak durumundayız. Bu yüzden kamera olarak Canon 5D serisini kullanıyoruz. Full frame olan bu cihazlar ekranda gördüğümüz sonucu direkt çıkarıyor. Tabi bu kameraları doğru sonuçlar için doğru ve daha çok prime lenslerle desteklemek gerekiyor. Bunun dışında bir de artık hava çekimleri konusunda sizlerin de İzmir Düğün Hikayesi olarak bizlere beğenilerini ilettiğiniz düğün kliplerini çekerken Dji Phantom 4 ve Dji Mavic Pro ile destek sağlıyoruz. Böylelikle düğün filmleriniz daha estetik oluyor ve görüntüsel açıdan sinematik bir etki yaratıyor.

Dji Ronin-M

Dji Ronin-M

Bunlar dışında her şey görüntü kalitesi demek değil. Görüntü kalitesini doğru kamera hareketleri ile desteklemek gerekmekte. Çiftlerimizin aslında çok bilmediği ama düğün fotoğrafçısı olarak bizlerin özellikle düğün filmlerinde kullanmamızın şart olduğunu düşündüğümüz başka bir üst segment cihaz ise Dji Ronin-M. Ronin-M ise DJI’ın son zamanlarda atağa geçtiği ürünlerden birisi. Düğün fotoğrafçılığı alanında özellikle İzmir ve çevresinde 2017 itibariyle sadece İzmir Düğün Hikayesi olarak bizler kullanacağız gibi duruyor.

Teknoloji ile düğün fotoğrafçılığı arasında sayısız başka bağlantılar da mevcut. Ancak amacımız bir düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmek. O yüzden öncelikle bazı istisnalar dışında çiftlerimizin iyi bilmesi gereken nokta şu. Teknolojik gelişmeler bu kadar pahalı olduğu sürece maalesef iyi bir hizmet almak istiyorsanız normalin biraz üstünde ücret ödemelisiniz. Böylelikle yakınlarınızın hayran olduğu düğün filmleriniz ve fotoğraflarınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir