İzmir Dış Mekan Düğün Fotoğrafçıları

İzmir Dış Mekan Düğün Fotoğrafçıları anlamında gittikçe büyüyen bir şehir. Bunu sebeplerini sadece demografik ya da evlenen çiftlerin fazlalaşmasında arayamayız. Düğün fotoğrafçısı sayısının artmasında elbette bunlar da birer sebeptir, ancak bunlar ana sebeplerin altında olan maddeler.

Düğün fotoğrafı çekmek değil, fotoğraf çekmek zaten başlı başına ustalık isteyen bir iş. Bir düğün fotoğrafçısının bu alanda yeteri kadar deneyimli, ekolü tanıyan, teknik ve pratik anlamda kendisini yetiştirmiş olması gerekir. Nitekim bir düğün fotoğrafçısı ile anlaştığınızda ona bir ressamın eserlerinden ya da dünyaca ünlü bir fotoğrafçının beğendiğiniz fotoğraflarını anlatırken sorun yaşarsınız. O yüzden bizce bir düğün fotoğrafçısının iyi fotoğraf çekmesi dışında, sizinle kurduğu ilişkide başarılı olması, çevreyle iyi ilişkiler kurmuş olması, gün içinde başınıza gelebilecek sorunlarla daha önceden karşılaşmış ve bunları nasıl çözeceğini bilen birisi olması gerekiyor. Düğün hikayesi, wedding story, tam gün düğün hikayesi gibi taleplerinizi karşılayacak bir dış mekan fotoğrafçının aynı zamanda iç mekanla da ilgilenmiş olması gerekiyor. Müşterilerimiz arasında bize şöyle diyenler oluyor. Wedding story kavramını bilen ilk kişi sizsiniz diyorlar. Mutlu olduğumuz kadar garipsiyoruz da. Çünkü biz, ekibimizin her bir üyesi dünyadaki düğün hikayesi ve düğün fotoğrafı tarihini dahi araştırmış kişilerden oluşuyor. Aynı zamanda dersler veriyoruz ve başka başka fotoğrafçıların da yetişmesinde ön ayak olmaya çalışıyoruz.

İzmir Dış Mekan Düğün Fotoğrafçıları anlamında neden gelişti derseniz durum şöyle. İzmir ve çevresinde fotoğraf ve sinema-tv bölümleri olan çokça okul var. Ancak bir İstanbul kadar televizyon kanalına, dizi setine vb. sahip değil. Hal böyle olunca hevesli ve para kazanmak isteyen her genç dış mekan düğün fotoğrafı çekmeye çabalıyor. Ancak piyasaya çıktıklarında bir iki iş yaptıktan sonra vazgeçiyorlar. O 1-2 kişinin de düğün fotoğraflarını berbat etmiş oluyorlar. O yüzden iyi bir düğün fotoğrafçısı seçerken o düğün fotoğrafçısının ne kadar zamandır bu işi yaptığını da sormalısınız. Emin olun ki bir sürü sorun çıkacak ve o düğün fotoğrafçısı bu sorunlarla baş edemeyecekse yandınız demektir. Herkese İzmir Düğün Hikayesi ekibi olarak mutluluklar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir