İzmir Düğün Fotoğrafçıları

İzmir Düğün Fotoğrafçıları

İzmir’de düğün sektörü her geçen gün büyümekte. Bu sektörel büyümenin sebebi ise evlenen çiftlerin artması. Alaçatı, Çeşme, İnciraltı, Bostanlı, Güzelbahçe, Urla gibi ilçelerde artan kır düğün salonlarının varlığı bunun başlıca etkeni. Dolayısıyla ortada böyle bir büyüme varken düğün fotoğrafları ve düğün hikayeleri çeken firmalara da ilgi büyüyor. Her geçen gün kendilerini düğün fotoğrafçısı olarak tanımlayan kişiler de bu sektöre adım atmaya çabalıyor. Ancak ömürleri ne yazık ki kısa oluyor. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, eline her kamerayı alan bir düğün fotoğrafçısı ya da hikaye fotoğrafçısı olamıyor. Onlar birer fotoğraf çekebilen kişi oluyorlar. Yaratıcı bir göz olmadan çekilen düğün fotoğrafları ise maalesef çiçeği burnunda çiftlerin beğenilerini kazanmaktan çok uzak oluyorlar.

İzmir’de düğün fotoğrafçısı dediğiniz zaman eğer işinin ehli kişiler arıyorsanız bunlar iki elin parmağını geçmemektedir. Düğünlerinizde çekilen fotoğrafların flu olmasını, çekimlere geç kalınmasını ya da çekilen fotoğraflarınızın düğün fotoğrafı olmaktan çok uzakta olmasını istemiyorsanız iyi bir düğün fotoğrafçısı ile çalışmalısınız.

Düğün fotoğrafçınızı seçerken öncelikle eğitim durumuna bakmalısınız. Türkiye’de maalesef bazen alaylı olmak daha çok önemseniyor. Ancak işin teorik kısmını bilmeden yapılan pratik, biz eğitimli düğün fotoğrafçıları için çok iyi sonuçlar vermemektedir. Neyi, niçin yaptığını bilmeyen fotoğraf çekenler, sizleri mutlu etmekte zorlanıyorlar. Düğün fotoğrafçıları ekibimizin her biri iletişim, fotoğraf veya sinema-tv mezunu olarak seçilmiş kişilerdir.

Düğün fotoğrafçınızı seçerken bir diğer bakmanız gereken şey ise, sizinle arasındaki diyalogdur. Çünkü aranızdaki güven ve sıcaklık ne kadar çabuk oluşursa çekimleriniz o kadar güzel ve rahat geçer. Ayrıca seçeceğiniz düğün fotoğrafçısının sizinle sözleşme imzalayıp imzalamayacağı çok önemli. Nitekim, sektörde bu işin sadece parası için var olanlar bulunmaktadır.

Düğün fotoğraflarınız veya düğün hikayesi filminizin ne kadar iyi olacağı seçeceğiniz firmanın yaptığı işlere bağlı olarak da değişmektedir. Eğitimin öneminden bahsettik. Bu eğitimin ışığında alınmış yol da çok önemlidir. Firmamız şimdiye kadar İzmir, İstanbul, Antalya, Bursa, Muğla gibi şehirlerde toplamda 38 adet düğün hikayesi çekmiş, 26890 kare de düğün fotoğrafı çekmiştir.

Düğün gününüzde sizlerin yanında sadece düğün fotoğrafçıları olarak değil, aynı zamanda düğün hazırlığınızda size birer yardımcı olarak bulunmak istiyoruz. Sizlerle çalışacak olan fotoğrafçı arkadaşlarımız düğün gününüze kadar sizinle bir konsept üzerinde anlaşıyorlar. Bu konsept çalışmalarında kurulan arkadaşlık ilişkisiyle de çekimleriniz yapılıyor. Yani sizler için yabancı düğün fotoğrafçıları değil, arkadaşlarınız oluyoruz.

Düğün fotoğrafçıları izmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir