İzmir’de Düğün Fotoğrafçıları

Düğün fotoğrafçıları arasından nasıl sıyrıldık, neler yapıyoruz ve İzmir’de düğün fotoğrafçıları olarak hedeflerimiz neler, çok fazla ipucu vermeden bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle İzmir’de çok fazla düğün yapılıyor. Çevresinde de İzmir, Kuşadası, Dikili, Foça, Çeşme, Alaçatı ve Bodrum gibi turistik mekanların fazlalılığı sebebiyle buralarda evlenecek çiftlerde düğün fotoğrafçısı taleplerini daha çok İzmir’den karşılıyor. Örneğin, İzmir Düğün Hikayesi ekibi olarak bir sene içinde elli kere İzmir’de çekim yapıyorsak, bir o kadar da İzmir dışında fotoğraf ve düğün hikayesi filmi çekiyoruz.

Düğün hikayesi demişken çok karıştırılan bir konuya da değinmek istiyoruz. Düğün hikayesi henüz bizim evlilik kültürümüzde çok yeni bir kavram olduğu için çok fazla karıştırılıyor. Düğün hikayesi kısaca, düğün hazırlıklarınızın tamamının fotoğrafla, filmle ya da hem fotoğraf hem de filmle kaydedildiği, daha sonrasında elde edilen görüntülerin kurgulanıp bir şarkı süresince devam eden kısa bir film haline geldiği, fotoğrafların da eğer istediyseniz albümlerle size teslim edildiği bir düğün hazırlık çekimidir. Yani düğün hikayesi, ne sadece düğünün çekimidir, ne de dış mekan çekimidir. Dış mekan düğün fotoğraf çekimi birkaç saat sürerken, düğün hikayesi çekimleri tüm gün sürmektedir.

Konumuza geri dönecek olursak, neden daha fazla tercih ediliyoruz, ondan bahsedeceğim. Öncelikle İzmir’de düğün fotoğrafçıları sıfatını kullanan kimselere baktığımızda tekdüze fotoğraflar çektiklerini, hiçbir ön hazırlık yapmadan çiftlerle direkt çekimlerde karşılaştıklarını, bir turist rehberi edasıyla İzmir’de seçtiklerini birkaç fotoğraf çekim mekanının dışına çıkmadıklarını, bazılarının da tüm bunlara rağmen ütopik fiyatlar istediklerini görüyoruz. Ancak İzmir Düğün Hikayesi olarak bizler, çekimlerden önce evlenecek tüm çiftlerle önceden birkaç konsept toplantısı yapıyor, onların istediklerini net bir şekilde anladığımıza emin oluyoruz. Bizler düğün fotoğrafçısı olabiliriz ama öncelikli görevimiz sizin beğeneceğiniz fotoğraflar ve filmler ortaya koymak. Bunun dışında sürekli yeni konseptler düşünüyoruz. Vakti bol olan bir çiftle yapamayacağımız şey yok diyebilirim. Fiyatlarımız da asla ütopik değil. Düğün albümleriniz için en iyi matbaalardan birisiyle çalışıyor ve hızlı sonuç alıyoruz. Tüm bunlar birleşince İzmir’de düğün fotoğrafçıları olarak hem düğün hikayesi hem de düğün fotoğrafı alanında tercih edilen bir yapıyı kurmuş oluyoruz.

Siz de eğer bizimle çalışmak isteyen ya da aklına takılan soruları sormak isteyenlerdenseniz bizi aramaktan çekinmeyin. Birlikte çalışmayacak dahi olsak merak ettiğiniz tüm soruları düğün fotoğrafçısı arkadaşlarımız cevaplamaktan mutluluk duyacaklardır.

En iyilerden birisi değil, en iyisi olmak için çabalıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir