Düğün Hikayesi ( Wedding Story ) Nedir?

Çoğu şirket, düğün gününüzün kuaförle başlayan kısmından nikah töreninizi de ele alan şekilde çeker, kurgular ve verir. Ancak biz bunu çok sıradan buluyoruz. Size çok farklı alternatifler sunuyoruz. Senaryo ekibimiz, size baştan sona kurgusal bir öykü de yazabilir. Ya da gözünüzü açtığınız andan o gece düğününüz bitene kadar, içinde çok farklı nüanslar ve yaratıcılıklar olan çekimler de yapabiliriz. Kısacası düğün gününüzün sabahından gecesine kadar olan tüm gününüzün yarı belgesel yarı kurgusal şeklinde çekilmesine düğün hikayesi diyoruz.

Düğün Hikayesi Çekim İçeriğinde Neler Yer Alıyor?

Gün içinde yaşanan her şeyi, çevrenizde gelişen olayları, ailenizi ve arkadaş grubunuzu, başınıza gelenler, düğüne saatler kala yaşadığınız telaş, düğün anınız, nikah töreniniz gibi bütün ayrıntılar çekiminizde yer alıyor. Ayrıca sizinle yaptığımız toplantılarda size ayrı ayrı sorduğumuz sorularla hazırlayacağımız hikayenin içinde küçük sürprizler de bulacaksınız. Tüm bunların dışında eğer isterseniz, kuaförden sonra istediğiniz bir mekanda dış mekan video ve fotoğraf çekimleriniz de hikayenizin bir parçası olabiliyor.

Ekibimiz Kimlerden Oluşuyor? Kaç Kişiyiz?

Ekibimiz yıllardan beri fotoğraf ve video ile uğraşan, tamamı bu işle ilgili bölümlerde okumuş, ulusal ve uluslararası projelerde görev almış kişilerden oluşmaktadır. Bizimle ilgili detaylı bilgiyi Ekibimiz menüsünden alabilirsiniz. Ekibimiz sürekli çalışanlarımızın yanısıra çok sayıda stil danışmanı, çekim asistanı desteği almaktadır. Fotoğraf çekimlerinde iki, düğün hikayesi çekimlerinde dört kişi oluyoruz. Tabi bu sayı, biraz da sizin isteklerinizle orantılı olarak azalıp çoğalabiliyor.

Bütün gün yanınızda bir fotoğrafçı veya bir yönetmenin olmasının sizi gereceğini mi düşünüyorsunuz?

Muhtemelen siz ilk defa evleniyorsunuz ya da uzun yıllar sonra bu heyecanı ilk kez tadıyorsunuz. Fakat ekibimizin her bir üyesi onlarca defa düğün hazırlıklarını belgelemiş, karelere yansıtmış kişilerdir. Bizler sizinle o anlarda sadece fotoğraf veya düğün hikayesi çeken kişiler olarak değil birer yardımcı, arkadaş gibi iletişim kuruyoruz. Zaten çekim gününe kadar da sizinle sık sık görüştüğümüz için stresinizi üstünüzde çoktan atmış oluyorsunuz.

Düğün Günü Yapılacak Olanları Nasıl ve Ne Zaman Planlıyoruz?

Siz bizimle irtibata geçtiğinizde ilk olarak bir toplantı yapıyoruz. Aklınızdakileri anlatıyorsunuz. Bizler de size bunları nasıl yapabileceğimizi anlatıyoruz. Bununla ilgili örnekler izletip, portfolyomuzu incelemenizi istiyoruz. Daha sonrasında çiftimizle aynı mekanda ayrı ayrı kısa konuşmalar gerçekleştirip birbirleri için söyledikleri özel sözleri, birbirlerine taktıkları lakapları ve başlarından geçen komik anları öğreniyoruz. Daha sonrasında ekibimiz bunlar üzerinde çalışıyor ve sizinle ikinci kez bir toplantı yapılıyor. Düğüne bir hafta kala da sizinle tekrar iletişime geçip düğün günü programınızı öğreniyoruz. Arkadaşlarınızın giyeceği kıyafet renklerine kadar öğrenmeye çalışıyoruz. Çünkü çekim aşamasında kullanacağımız malzemeleri ve kurgu esnasında yapacaklarımızı daha çekim olmadan planlıyoruz. Farkımız biraz da bu kadar detaycı oluşumuzda yatıyor.

Fiyatlarımızda taksit imkanı bulunmakta mı?

Sahip olduğunuz kredi kartlarına göre mail order yöntemiyle kredi kartlarınıza taksit yapabilmekteyiz. Fiyatlarımız sabittir. Bizimle iletişime geçtiğinizde ve ilk toplantımızda tüm detaylar hakkında konuşacağımız gibi bunu da karara bağlayabiliriz.

İzmir dışında çekim yapıyor muyuz?

Çok ani olmadığı sürece, önceden ayarlayacağımız şekilde şehir dışı çekimlerini de gerçekleştiriyoruz. Hali hazırda Adıyaman, Trabzon, Antalya gibi kentlerde yaptığımız çekimler bulunmaktadır.

Sizin düğün gününüzde biz doluysak ne yapıyoruz?

Prensip olarak bize güvenen, bizimle çalışmak isteyen kimseyi geri çevirmemeye çalışıyoruz. Çalıştığımız alt çekim gruplarına yönlendiriyoruz. Ancak yine hikaye çekiminizden tutun da tüm çekim detaylarınızı ana ekip planlıyor. Siz yeter ki mutlu olun..